• אורלי עובדיה

הזירות לפעולה

עודכן ב: 8 יול 2020

במהלך שמירת ההריון בבית, בשכיבה מלאה, נחשפתי בפני קשיים בירוקרטיים רבים אל מול מערכות הבריאות ובמקביל התמודדתי עם קשיים נפשיים לא פשוטים שלא זוהו על ידי המערכת.


את המיזם "אמא שומרת", הקמתי כדי לשמוע את קולן של נשים בשמירת הריון במטרה לעלות למודעות את הנושא הפחות מדובר הזה ולהוביל לשיוי מדיניות.

אני מאמינה שרק ביחד נצליח לשנות את המציאות, להעלות את המודעות בקרב מקבלי החלטות ובקרב מערכת הבריאות בישראל בפרט ובנוסף, למצוא בינינו אוזן קשבת ותומכת.


לצד הקושי הכלכלי והביורוקרטי שמזמנת תקופת שמירת ההריון לאם ולמשפחתה בעקבות הפסקת ההשתכרות של האם, מתמודדת האם עם קשיים רגשיים, פיסיים ופסיכולוגיים נוספים. מחקרים מצאו כי מרבית הנשים הנמצאות בהריון בסיכון גבוה הגדירו את החוויה כמלחיצה, נוכח ההשלכות הרפואיות האפשריות עליה ועל התינוק. בנוסף מעידות נשים בשמירת הריון על תחושות רגשיות שליליות נוספות כגון מצוקה פסיכולוגית, פחד, חרדה, דכאון, חוסר שליטה, אי ודאות ובדידות.


מיזם "אמא שומרת" בא לענות על כלל הצרכים השונים והמגוונים העולים בהשטח:


  1. פיתוח תכנית בשיתוף קופ"ח להעלאת מודעות לגבי מצבן של נשים בשמירת הריון, בקרב צוותים רפואיים, והכשרתם לטיפול כוללני בטווח הבעיות הרחב עמן מתמודדות הנשים.

  2. ניהול בלוג "אמא שומרת"- הבלוג מרכז מידע רפואי ובירוקרטי, לצד שיתוף בחוויות אישיות. בכוונתנו להמשיך להפעיל את הבלוג, ולהמשיך להרחיב את המידע הקיים בו.

  3. ניהול קבוצת פייסבוק סגורה בשם "שמירת הריון ביחד" - הקבוצה נועדת לנשים בשמירת הריון בעבר או בהווה, מקום להעביר את הזמן בכייף ביחד, לספר על תעסוקה בשעות השכיבה, על מצב ההריון וכמובן להתייעץ ולהיות חלק.תכנים רלוונטיים לנשים בהריון בנושאים רפואיים, שיקומיים, טיפוליים, פנאי, תעסוקה ועוד.

  4. הרצאות מומחים מקצועיות און ליין - יצירת שיתוף פעולה עם מומחים בתחומים שונים להעלאת תכני-לייב לנשים בקבוצה, ומתן אפשרות לשאלות ותשובות בנושאים המעסיקים אותן.

ביחד נשיג את המטרה

הצטרפו לקהילה שלנו!

אורלי עובדיה

27 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

הישארי מעודכנת